Hello World!

Już od dłuższego czasu przymierzałem się do startu bloga i wreszcie nadszedł ten moment! Myślę że krew, pot i łzy wylane na pisane w czasach szkolnych rozprawki, listy i inne wypracowania wreszcie przyniosą wymierną korzyść.

Na dobry początek muszę jednak odpowiedzieć na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie, abyś Ty, Drogi Czytelniku, wiedział dlaczego robię to, co robię.

… co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.

W moim przypadku odpowiedź na nie jest bardzo prosta, a zarazem tak szeroka, że można na jej rozwinięcie poświęcić kilka takich wpisów – lubię „robić” IT. Co to jednak oznacza?

Według mnie nie jest to zamknięcie się w piwnicy, przeczytanie kilkunastu książek i napisanie własnego języka programowania, który będzie tak zaawansowany, że nikt go nie zrozumie.

„Robienie” IT to dla mnie możliwość ciągłego rozwoju w przeróżnych kierunkach, nieustanne sprawdzanie własnych możliwości i udowadnianie sobie „że potrafię”, a także szansa na pomoc innym osobom, które idą tą samą ścieżką. Ostatnia z wymienionych rzeczy jest właśnie głównym powodem startu tego bloga.

Tak więc, Drogi Czytelniku, jeżeli:

  • pracujesz lub chciałbyś się rozwijać w IT
  • programujesz
  • kochasz nowe technologie
  • wiesz co to komputer

ten blog i tematy, które się tu pojawią, są dla Ciebie! Będą one dotyczyć bardzo różnych sfer pracy w IT, tak więc na pewno znajdziesz coś interesującego. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko życzyć miłej lektury, lub jak kto woli GL & HF!